Wyróżniamy się …, czyli o sukcesach szkoły

Zbliżają się wakacje i czas na coroczne podsumowania.
W naszej szkole oprócz zajęć dydaktycznych odbywało się wiele konkursów i realizowano ciekawe projekty: Tydzień Bezpiecznego Internetu, Wiosenny Turniej Warcabów, Walentynkowy Turniej Szachowy, Szkolna Liga Szachowa, Szkolne Kółko Teatralne, Konkurs Kaligraficzny „Ładnie piszę”, Dzień Talentów, Dzień Humanistyczny, cykliczne spotkania „Czytajmy razem”, zajęcia z doradztwa zawodowego, kampania „Zachowaj trzeźwy umysł” i „Przemoc boli”, Program Profilaktyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo”, kampania społeczna Bezpieczny Przejazd „Szlaban na ryzyko !”, Piknik Zdrowia, Archipelag Skarbów, działania Klubu Badaczy Przyrody i Klubu Odkrywców Języka Niemieckiego, projekt e-Twinning we współpracy ze szkołą z Włoch oraz konkursy: ortograficzne, recytatorskie, czytelnicze, językowe, plastyczne i sportowe.
    Wielu naszych wychowanków odnosiło indywidualne sukcesy i tym pragniemy się pochwalić.


Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstantego Damrota w Lubecku:
I miejsce – Julia Jerominek, Karolina Kokot w III Powiatowym Konkursie Bajkowym
z Języka Angielskiego;
I miejsce – Milena Krawczyk w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Komandosi
w Wojsku Polskim”;
I miejsce w kategorii II – Marcel Strzoda w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
I miejsce w kategorii III – Zuzanna Kaczmarczyk w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
II miejsce w kategorii II – Jakub Dybowski w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
II miejsce w kategorii III – Dariusz Panek w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
II miejsce w kategorii III – Magdalena Petryk w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas”;
III miejsce w kategorii III – Szymon Wacławek w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas”;
III miejsce w kategorii II – Ksawery Spojda w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas”;
III miejsce w kategorii I – Weronika Wilczyńska w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas”;
III miejsce – Zuzanna Kaczmarczyk w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Różanecznik – urok i magia”;
III miejsce – Julia Jerominek w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla szkół podstawowych;
wyróżnienie – Adrianna Mroziewicz w XXIX eliminacjach powiatowych Regionalnych Spotkaniach Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”;
wyróżnienie w kategorii II – Ksawery Spojda w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
wyróżnienie w kategorii III – Michał Osuch w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
wyróżnienie – Hanna Kowol w powiatowych eliminacjach konkursu PCK „Mały ratownik”;
wyróżnienie – Dawid Grzechac w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jak zdrowo
i bezpiecznie spędzać wolny czas”.
Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubecku:
I miejsce – Sonia Szymała w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pt. „Mistrz Języka”;
I miejsce – Emilia Zalas w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego o krajach anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu lublinieckiego;
I miejsce w kategorii gimnazjum – Natalia Droździok w XI edycji konkursu powiatowego „Sudoku w Lublińcu”;
I miejsce dziewcząt i chłopców w finale rejonu Tarnowskie Góry w drużynowych zawodach LA;
I miejsce dziewcząt w ¼ finału wojewódzkiego siatkówki plażowej;
I miejsce dziewcząt w finale powiatu lublinieckiego w siatkówce;
I miejsce dziewcząt w ¼ finału wojewódzkiego w siatkówce;
I miejsce – Dominika Kaczmarczyk w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
I miejsce – Mateusz Kaszuba w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”;
II miejsce – Łukasz Foks w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”;
II miejsce chłopców w  finale powiatu lublinieckiego w siatkówce;
II miejsce – Weronika Respondek w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną;
II miejsce – Dominika Kaczmarczyk w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Drużynowe Zawody LA w skoku wzwyż dziewcząt;
II miejsce – Maciej Płonka w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Drużynowe Zawody LA w skoku wzwyż chłopców;
III miejsce – Magdalena Klisik w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego o krajach anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu lublinieckiego;
III miejsce – Klaudiusz Bijak w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Drużynowe Zawody LA w skoku wzwyż chłopców;
III miejsce – Kamila Cziudaj w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej
na Ozdobę Wielkanocną;
III miejsce – Emilia Grabolus, Natalia Droździok, Tomasz Pawołka, Filip Koza
w wojewódzkim etapie XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”;
III miejsce w kategorii II – Oliwia Gaweł w XII Wojewódzkim Konkursie Literackim „Twój talent szansą na lepszy świat”;
IV miejsce dla dziewcząt w ½ finału wojewódzkiego w siatkówce;
VI miejsce – Julia Dybowska w Mistrzostwach Śląska Kadetek w siatkówce;
VII miejsce – Julia Dybowska w Mistrzostwach Śląska Juniorek w siatkówce plażowej;
wyróżnienie – Filip Koza w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”;
wyróżnienie – Emilia Zalas w XXIX eliminacjach powiatowych Regionalnych Spotkaniach Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”;
wyróżnienie – Anna Pietrek, Błażej  Ploska w Powiatowym Konkursie „Jednego Wiersza”.
Ponadto Julia Dybowska została powołana do udziału w konsultacjach Kadry Śląska Kadetek.

Stypendia za najlepsze wyniki w nauce otrzymali:

SP- Sonia Dudzik, Dariusz Panek, Michał Osuch, Paulina Bobrowska, Katarzyna Andryszczak, Wiktoria Gwóźdź, Agnieszka Wacławek, Radosław Poloczek, Zuzanna Kaczmarczyk, Weronika Kus, Tomasz Ledwoń,  Julia Jerominek, Karolina Kokot, Paulina Cziudaj, Laura Piosek;

GIM. – Emilia Zalas, Kamil Chmiel, Bartosz Andryszczak, Mateusz Zazgórnik, Filip Koza, Natalia Droździok, Dominika Kaczmarczyk, Julia Dybowska, Monika Sikorska, Magdalena Klisik, Aleksandra Kopyto, Martyna Nowak, Oliwia Gaweł, Andżelika Chudzik, Patrycja Susek, Julia Bal, Weronika Respondek, Paweł Chrost, Maciej Płonka, Krystian Pielat.

Nagrody Wójta przyznano: Natalii Droździok, Julii Dybowskiej, Dominice Kaczmarczyk, Filipowi  Kozie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy miłych chwili podczas wakacyjnego odpoczynku, jednocześnie przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Do zobaczenia we wrześniu.

K. Matusek