WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

Wycieczki są jedną z ciekawych form zajęć wychowawczo- dydaktycznych. Służą bezpośredniemu poznaniu rzeczywistości, w związku z tym w dniu dzisiejszym tj.02.10.2013r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni. Celem wycieczki było poznanie pracy piekarza i cukiernika. Zapoznały się z etapami wypieku chleba, poznały różne maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Dowiedziały się również na czym polega praca cukiernika. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawych informacji, a na koniec zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami i pączkami. Serdecznie dziękujemy Państwu Kampa oraz pracownikom piekarni-ciastkarni za okazaną gościnność. W drodze powrotnej do przedszkola, dzieci maiły jeszcze jedną atrakcję. Dzięki uprzejmości p. Brola- właściciela gospodarstwa ogrodniczo- sadowniczego mogły zobaczyć sad, drzewka owocowe i zapoznać się z pracą sadownika. Dziękujemy również właścicielowi sadu za poświęcony czas, ciekawe informacje i podarowane jabłka. Przedszkolaki wróciły zadowolone, uśmiechnięte. Wyjazd dzieciom sprawił wiele radości i co ważne wzbogacił ich wiedzę.