SUKCESY

 

2012 / 2013

SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBECKU

w roku szkolnym 2012/2013

 

Zbliżają się upragnione przez uczniów wakacje. Nadszedł czas na podsumowania. Lista naszych sukcesów jest w tym roku bardzo długa (patrz tabele). Warto przypomnieć, że odnosiliśmy je na szczeblu gminy, powiatu, województwa, a także możemy poszczycić się laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych o zasięgu ogólnokrajowym. Należą do nich:

·                       Vanessa Schwert – trzykrotna laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

·                       Paweł Matusek – laureat Konkursu Przedmiotowego z Biologii i  finalista Konkursu Przedmiotowego z Geografii.

 

Do tych osiągnięć możemy dodać czerwcowy sukces naszych podopiecznych, którzy zdobyli II miejsce drużynowo – Paweł Matusek, Anna Szczygieł, Agata Pradela i II miejsce indywidualnie – Paweł Matusek w V Powiatowym „Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym” organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie.

Wiele działo się również w samej szkole. Jak co roku pamiętaliśmy o naszych patronach, organizując uroczyste akademie ku ich czci. Systematycznie prowadzona była działalność profilaktyczna (m.in. kampanie „Zachowaj trzeźwy umysł”, „Trzymaj formę”). W szkole odbywały się imprezy profilaktyczno – wychowawcze, w których uczestniczyli rodzice. Prężnie działała Cyfrowa Szkoła, realizując nowatorskie lekcje wykorzystujące TIK oraz organizując konferencje. Przedstawiciele naszej placówki zostali zaproszeni, by uczestniczyć i prezentować swoje opracowanie o charakterze dydaktyczno - wychowawczym podczas Ogólnopolskiej Gali Talentów we Wrocławiu.

Systematycznie przez cały rok współpracowaliśmy ze środowiskiem lokalnym, uczestnicząc w ważnych imprezach (Dzień Seniora, dożynki, Archipelag Skarbów, konkursy plastyczne i recytatorskie).

Po roku wytężonej pracy przyszedł czas na wyróżnienie najlepszych uczniów naszej szkoły, którzy otrzymają stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce. Oto oni:

* szkoła podstawowa: Magdalena Klisik, Julia Dybowska, Dominika Kaczmarczyk, Kasandra Ulman, Anna Gabolus, Sandra Kulig;

* gimnazjum: Nikola Cziudaj, Jolanta Kompała, Robert Gołek, Aleksandra Kluba, Paweł Matusek, Vanessa Schwert, Jakub Pietrek, Jacek Gołek, Marcel Baron, Agnieszka Synowiec, Anna Szczygieł, Marcin Ganzera;

* stypendium sportowe: Julia Dybowska.

Ponadto do Nagrody Wójta zostali zgłoszeni: Paweł Matusek, Vanessa Schwert, Anna Szczygieł, Robert Gołek.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy udanych wakacji, jednocześnie przypominając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Do zobaczenia!

 

SUKCESY UCZNIÓW – MAJ

 

Nr

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel wspierający

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

1.

Anna Grabolus

Sandra Kulig - SP

mgr Dorota Grabolus

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

wyróżnienie wyróżnienie

2.

Nikola Cziudaj - G

mgr Anna Krysik

J.W

J.W

3.

Rafał Duda - G

mgr Karina Piątek

J.W

J.W

4.

Julia Garus - SP

mgr Małgorzata Pluta

VIII Międzynarodowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

I miejsce

5.

Lukas Klyszcz - SP

J.W

J.W

III miejsce

6.

Vanessa Schwert - G

mgr Justyna Pawełka

Regionalny Konkurs Plastyczny „Różanecznik – urok i magia”

II miejsce

7.

Dziewczęta z gimnazjum: J. Pyka, Z. Spojda, M. Sleziona, A. Szczygieł, J. Kula, K. Dudzik, K. Gajda, M. Bryś, A. Kluba, O. Cebulska, E. Nowak, I. Jelonek, K. Niedurny, N. Kaczmarczyk

mgr Rafał Dybowski

Rejonowa Gimnazjada Lekkoatletyczna

II miejsce

8.

Paweł Matusek - G

mgr Karina Piątek

III Konkurs  Matematyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

III miejsce

9.

Robert Gołek, Paweł Matusek - G

mgr Dorota Sawicka

Finał Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki

FINALIŚCI

10.

Robert Gołek - G

J.W

Polsko-Ukraiński Konkurs z Fizyki

wyróżnienie

11.

Olga Petryk - SP

J.W

Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla klas I-VI

III miejsce

12.

Bartosz Andryszczak - SP

J.W

J.W

IV miejsce

13.

Jolanta Kompała – G

J.W

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Having fun with Scotland”

I miejsce

 

SUKCESY UCZNIÓW – KWIECIEŃ

 

Np.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel przygotowujący

Nazwa konkursu

Zdobyte miejsce

1.

Jolanta Kompała, Aleksandra Kluba, Vanessa Schwert (III A) - gimnazjum

Nauczyciele humaniści i językowcy

II Powiatowy Konkurs Młodych Talentów

II miejsce

(drużynowo)

2.

Paweł Matusek, Robert Gołek, Agata Pradela (III A) - gimnazjum

Nauczyciele uczący przedmiotów ścisłych

J.W

I miejsce

(drużynowo)

3.

Paweł Matusek, Robert Gołek (III A) - gimnazjum

mgr Dorota Sawicka

Wojewódzki Dwuosobowy Konkurs z Fizyki dla Gimnazjum

II etap

(drużynowo)

4.

Vanessa Schwet (kl.III A) - gimnazjum

mgr Ewa Lesik

Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

laureat

5.

Magdalena Klisik – szkoła podstawowa

mgr Anna Droździok

XIII Miejski Konkurs Regionalnej Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej

III miejsce

6.

Julia Dybowska – szkoła podstawowa

mgr Monika Pisula

Konkurs z Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament

V miejsce

 

              SUKCESY UCZNIÓW – LUTY/MARZEC 2013r.

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

-klasa

Nauczyciel

przygotowujący

Nazwa konkursu

 

Zdobyte miejsce

1.

Emilia Zalas (kl.III)- SP

mgr Dominika Wit

XXV Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów

etap rejonowy

2.

Błażej Babiuch (kl.IA) - G

mgr Aleksandra Kachel

J.W

etap rejonowy

3.

Jakub Dubiel (kl. VI), Maciej Kaczmarczyk (kl. III) - SP

mgr Przemysław Sadziak

Szachowe Mistrzostwa Powiatu Lublinieckiego

III miejsce

kategoria SP

4.

Jakub Wieczorek (kl.III B), Martin Kryś (kl.IB) - G

J.W

J.W

  V miejsce

kategoria Gim.

5.

Natalia Kaczmarczyk (kl.III B), Karolina Dudzik (kl. II A) - G

 J.W

J.W       

 II miejsce

kategoria Gim.

6.

Natalia Kaczmarczyk (kl.III B) - G

  mgr Barbara Gałązka 

Konkurs Fotograficzny „Magia Bożego Narodzenia”       

 II miejsce

7.

Karolina Dudzik (kl. II A) - G

   J.W

         J.W

III miejsce

8.

Julia Dybowska (kl.V) - SP

   J.W

        J.W

 Wyróżnienie

9.

Natalia Kaczmarczyk (kl. III B) - G

   mgr Przemysław Sadziak

      Zawody Rejonowe w Szachach  w kategorii dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

 III miejsce

(drużynowo)

10.

Karolina Dudzik (kl. II A) - G

   J.W

         J.W

 III miejsce

(drużynowo)

11.

Maciej Kaczmarczyk ( kl. III) - SP

J.W

     Zawody Rejonowe w Szachach w kategorii chłopców Szkół Podstawowych 

 V miejsce

(drużynowo)

12.

Jakub Dubiel (kl. VI) - SP

J.W

      J.W   

V miejsce

(drużynowo)

13.

Chłopcy SP

mgr Agnieszka Dybowska

     Finał Powiatu w Minisiatkówce

 II miejsce

14

Dziewczyny SP

mgr Agnieszka Dybowska

Finał Powiatu w Minisiatkówce

III miejsce

15.

Chłopcy - gimnazjum

mgr Rafał Dybowski

Finał Powiatu w Siatkówce

I miejsce

16.

Dziewczyny - gimnazjum

J.W

Eliminacje Powiatowe w Siatkówce

III miejsce

17.

Katarzyna Kopyto

Vanessa Schwert - gimnazjum

mgr Ewa Lesik

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Klar das kanu ich”

I miejsce (drużynowo)

18.

Marcin Ganzera - gimnazjum

J.W

XVI Edycja Konkursu Wiedzy o Austrii

I miejsce

19.

Paweł Matusek - gimnazjum

mgr Agnieszka Menderak

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

II miejsce

20.

Paweł Matusek - gimnazjum

J.W

Konkurs Przedmiotowy z Biologii

FINALISTA

 

 

 SUKCESY – I semestr roku szkolnego 2012/2013

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel przygotowujący

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

1. Paweł Matusek (kl. III A) -  gimnazjum

mgr Karina Piątek

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Etap parkowy

I miejsce indywidualnie

J.W

mgr Agnieszka Menderak

*Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

*Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii

Etap powiatowy

J.W

mgr Ewa Lesik

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Etap rejonowy

 

2. Paweł Matusek, Marcin Ganzera, Alan Ledwoń, Jolanta Kompała - gimnazjum

 

mgr Karina Piątek

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Etap parkowy

I miejsce drużynowo

 

 

3. Agata Pradela (kl. III A) - gimnazjum

mgr Karina Piątek

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

Etap rejonowy

4. Jolanta Kompała (kl. III A) - gimnazjum

mgr Dorota Sawicka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

Etap rejonowy

5. Vanessa Schwert (kl. III A) - gimnazjum

mgr Ewa Lesik

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

Etap rejonowy

6. Katarzyna Kopyto (kl. III B) - gimnazjum

J.W

J.W

J.W

7. Robert Gołek (kl. III A) - gimnazjum

mgr Dorota Sawicka

V Powiatowy  Konkurs z Fizyki i Astronomii

*I miejsce w konkursie wiedzy

*II miejsce w konkursie na eksperyment

J.W

mgr Aleksandra Kachel

Wojewódzki Konkurs Pamięci Poezji Haliny Poświatowskiej

III miejsce

J.W

mgr Justyna Pawełka

Regionalny Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową

Wyróżnienie

8. Jesika Kula (kl. III B) - gimnazjum

J.W

J.W

Wyróżnienie

9. Vanessa Schwert (kl.III A) - gimnazjum

mgr Ewa Lesik

Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund”

*I miejsce w Polsce

*I miejsce w województwie

10. Rafał Podyma (kl.II A) - gimnazjum

mgr Cezary Białas

Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie

III miejsce

11. Julia Dybowska (kl.V) – sz.podstawowa

 

 

mgr  Agnieszka Dybowska

Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Herby

 

 

 

*I miejsce stylem

 grzbietowym

* IV miejsce stylem dowolnym

w kategorii dziewcząt kl. V i VI

12. Julia Dybowska (kl.V) – SP

 

 

J.W

Mikołajkowe Zawody Pływackie w Lublińcu

I i II miejsce

13. Kacper Burzyk (kl. VI) - SP

mgr Cezary Białas

Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie

I miejsce w kategorii chłopców SP

14. Sandra Kulig (kl.VI) - SP

J.W

J.W

I miejsce w kategorii dziewcząt SP

15. Natalia Musik (kl.VI) - SP

J.W

J.W

III miejsce j.w

16. Melania Ganzera (kl.IV) - SP

mgr Justyna Pawełka

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Drzewo”

wyróżnienie

17. Paulina Szymiec (kl.IV) – SP

J.W

J.W

J.W

18. Oliwia Cebulska (kl.III A) – G

J.W

Regionalny Konkurs Plastyczny „Święci Śląska”

II miejsce

19. Grupa dziewcząt z gimnazjum

mgr Rafał Dybowski

Powiatowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych

III miejsce w kategorii gimnazjum

20. Grupa chłopców ze SP

J.W

Turniej Piłki Nożnej dla I-III SP

I miejsce

 

21. Paweł Matusek, Agata Pradela, Anna Szczygieł

mgr Karina Piątek

Konkurs Matematyczno- Bankowy

I miejsce drużynowo

22. Paweł Matusek

J.W

J.W

II miejsce indywidualnie

23. Jakub Mączka

mgr Iwona Zakrzewska, mgr Iwona Kowol

Konkurs Piosenki Religijnej

I miejsce

24. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Lubecku

J.W

J.W

III miejsce

25. Anna Grabolus (kl.VI) – SP

mgr Dorota Grabolus

Konkurs z Matematyki z Elementami Przyrody

etap rejonowy

26. Bartosz Andryszczak (kl. III) - SP

mgr Dorota Sawicka

Ogólnopolski Konkurs „Oxford Plus” z Języka Angielskiego

I miejsce

27. Olga Petryk (kl.III), Julia Dybowska (kl.V) - SP

J.W

J.W

II miejsce

 

2011 / 2012           

SUKCESY CZERWIEC 2012r.

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel przygotowujący

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

1. Paweł Matusek (kl. II a)

mgr Karina Piątek

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Wyróżnienie

2. Paweł Matusek (kl. II a)

mgr Agnieszka Menderak

IV Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

I miejsce

3. Paweł Matusek (kl. II a)

Martyna Gworys (kl. III b )

Przemysław Droździk (kl. III a)

J.W

J.W

III miejsce (drużynowo)

 

 

SUKCESY UCZNIÓW – KWIECIEŃ/MAJ 2012r.

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

-klasa

Nauczyciel

Przygotowujący

Nazwa konkursu

 

Zdobyte miejsce

1.

Vanessa Schwert – kl. II a (gimnazjum)

mgr Urszula Świtała  

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (w ramach Powiatowych Dni Językowych)

I miejsce (drużynowo)

2.

Katarzyna Kopyto – kl. II b  (gimnazjum)

J.W

J.W

I miejsce (drużynowo)

3.

Marcin Ganzera – kl. II b (gimnazjum)

J.W

J.W

I miejsce (drużynowo)

4.

Barbara Kowol – kl. VI (szkoła podstawowa)

mgr Małgorzata Pluta

VII Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej dla Szkół Podstawowych

III miejsce

5.

Lukas Klyszcz –kl. I (szkoła podstawowa)

J.W

J.W

II miejsce

6.

Julia Bal, Magdalena Klisik - kl. III   (szkoła podstawowa)

J.W

J.W

I miejsce (ex aequo)

7.

Michalina Baron, Ola Kluba, Damian Wilk (gimnazjum)

mgr Dorota Sawicka

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (w ramach Powiatowych Dni Językowych)

I miejsce (drużynowo)

8.

Krzysztof Kiser – kl. III a (gimnazjum)

J.W

Konkurs „Mistrz Języka Angielskiego” (w ramach Powiatowych Dni Językowych)

II miejsce

9.

Mirosława Tudzio – kl. I a (gimnazjum)

mgr Justyna Pawełka

Konkurs „Słynne Budowle Europy” (w ramach Powiatowych Dni Językowych)

I miejsce

10.

Kinga Hibner – kl. I a (gimnazjum)

J.W

J.W

II miejsce

 

11.

Barbara Kowol – kl. VI (szkoła podstawowa)

mgr Barbara Gałązka

Wojewódzki Konkurs na Komiks nt. Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

II miejsce

12.

Rafał Gała – kl. II a (gimnazjum)

J.W

J.W

II miejsce

 

13.

Natalia Wegiera

(przedszkole)

mgr Iwona Zakrzewska

 XXIV Regionalny Minifestiwal Piosenki Dziecięcej dla Przedszkolaków (eliminacje gminne)

I miejsce

14.

Sandra Żyłka (przedszkole)

J.W

J.W

II miejsce

15.

Paweł Matusek – kl. II a (gimnazjum)

mgr Barbara Gałązka

IV Powiatowy Konkurs Informatyczny

I miejsce

16.

Michalina Baron – kl. III a (gimnazjum)

mgr Dorota Sawicka

Powiatowy Konkus Języka Angielskiego „Having fun with London”

II miejsce

 

              SUKCESY UCZNIÓW – MARZEC 2012r.

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

-klasa

Nauczyciel

przygotowujący

Nazwa konkursu

 

Zdobyte miejsce

1.

Vanessa Schwert – kl. II a (gimnazjum)

mgr Urszula Świtała  

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

LAUREATKA

2.

Paweł Matusek – kl. II a  (gimnazjum)

mgr Agnieszka Menderak

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

LAUREAT

4.

Kinga Gloc – kl. V (szkoła podstawowa)

mgr Dorota Grabolus

Konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom” (etap gminny)

II miejsce

5.

Barbara Kowol – kl. V (szkoła podstawowa)

J.W

J.W

III miejsce

6.

Rafał Płonka –kl. III b (gimnazjum)

J.W

J.W

I miejsce

7.

Martin Kryś       Kacper Burzyk   (szkoła podstawowa)

mgr Przemysław Sadziak

Rejonowe Zawody Szachowe w Tarnowskich Górach

IVmiejsce   (drużynowo)

8.

Natalia Kaczmarczyk Karolina Dudzik (gimnazjum)

J.W

J.W

J.W

9.

Paweł Matusek – kl. II a (gimnazjum)

mgr Anna Maruszczyk

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

III miejsce

10.

Jessica Dudzik – kl. III b (gimnazjum)

mgr Justyna Pawełka

Powiatowy Konkurs Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną

I miejsce

 

              SUKCESY UCZNIÓW – STYCZEŃ/LUTY 2012r.

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

-klasa

Nauczyciel

przygotowujący

Nazwa konkursu

 

Zdobyte miejsce

1.

Magdalena Klisik – kl. III (szkoła podstawowa)

p. Alina Przybyła

 Konkurs Recytatorski w Kochanowicach (etap gminny)

I miejsce w kategorii I

2.

Zofia Korabik – kl. IV

(szkoła podstawowa)

mgr Anna Droździok

J.W

II miejsce w kategorii II

4.

Julia Garus – kl. V (szkoła podstawowa)

mgr Anna Droździok

J.W

I miejsce w kategorii II

5.

Martyna Gworys – kl. III b (gimnazjum)

mgr Klaudia Matusek

J.W

I miejsce w kategorii III

6.

Vanessa Schwert – kl. II a (gimnazjum)

mgr Urszula Świtała

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

Finał

7.

Paweł Matusek – kl. II a (gimnazjum)

mgr Anna Maruszczyk

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

Finał

8.

Paweł Matusek kl. II a (gimnazjum)

mgr Agnieszka Menderak

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Finał

 

9.

Martyna Gworys kl. III b (gimnazjum)

mgr Agnieszka Menderak

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii

Finał

10.

Michalina Baron kl. III a (gimnazjum)

mgr Krzysztof Ciach

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

Finał

11.

Paweł Matusek kl. II a (gimnazjum)

mgr Karina Piątek

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – III etap

I miejsce (indywidualnie)

12.

Katarzyna Kopyto

Marcin Ganzera

Rafał Grzesik

Paweł Matusek

mgr Karina Piątek

J.W

II miejsce

(drużynowo)

13.

Martin Kryś       Kacper Burzyk   (szkoła podstawowa)

mgr Przemysław Sadziak

Mistrzostwa Powiatu Lublinieckiego w Szachach w Boronowie

II miejsce   (drużynowo)

14.

Daniel Płonka   Adrian Maroń  (gimnazjum)

mgr Przemysław Sadziak

J.W

V miejsce  (drużynowo)

15.

Natalia Kaczmarczyk   Karolina Dudzik (gimnazjum)

mgr Przemysław Sadziak

J.W

III miejsce     (drużynowo)

 

              SUKCESY UCZNIÓW – STYCZEŃ 2012r.

 

 Nasi uczniowie doczekali się upragnionych ferii zimowych. Czas na podsumowania. Wielu z nich może się pochwalić sukcesami, korzystając z zasłużonego odpoczynku.

W październiku przedstawicielka klasy V – Julia Garus zajęła III miejsce w Regionalnym Konkursie Poezji Religijnej Jana Pawła II, który odbył się przy okazji corocznie organizowanych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Kochanowicach.

 W listopadzie dziewiętnaścioro gimnazjalistów pomyślnie przeszło eliminacje szkolne i zakwalifikowało się do II etapu konkursów przedmiotowych z: języka polskiego, historii, języka niemieckiego, języka angielskiego, geografii, biologii, chemii oraz fizyki (patrz sukcesy na stronie internetowej szkoły).

Kolejny raz naszą placówkę rozsławiła Vanessa Schwert – uczennica klasy drugiej gimnazjum, która zdobyła I miejsce w województwie i II w kraju w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego Deutschfreund. Dzielnie jej towarzyszyły koleżanki: Katarzyna Kopyto, Sabina Pawełczyk, Paulina Porada, które znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych w województwie i w pierwszej pięćdziesiątce w kraju. Swoim rówieśniczkom dorównywał kroku uczeń klasy trzeciej gimnazjum – Krzysztof Kiser, który został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego „Test Oxford Plus”.

W styczniu nasi wychowankowie kolejny raz odnieśli sukces w Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. I miejsce (indywidualnie) zajął uczeń klasy drugiej gimnazjum – Paweł Matusek, zaś drużyna składająca się z jego kolegów wywalczyła II miejsce (drużynowo).

 Przedstawiciele młodszej grupy wiekowej reprezentujący szkołę podstawową, co roku biorą udział w konkursach plastycznych, również i tym razem zostali docenieni, otrzymując III miejsce (Olga Dubiel) oraz wyróżnienie (Emilia Zalas) w II Powiatowym Konkursie Artystycznym – „Jesień w lesie”.

W lubeckiej placówce odbywa się wiele zajęć pozalekcyjnych, działają specjalistyczne kółka. Poza tym młodzież realizuje wiele ciekawych projektów edukacyjnych, które rozwijają ich umiejętności i kreatywność. Niektóre już zakończyły się, inne są w trakcie realizacji.

Podobnie jak w tamtym roku rozpoczęły się zmagania SZKOLNEJ LIGII SZACHOWEJ. Gra ta zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Zespołu Szkół w Lubecku i skupia pasjonatów umysłowych łamigłówek, a także jest świetną alternatywą dla miłośników gier komputerowych. Jak do tej pory sukcesy w kategorii młodszej (szkoła podstawowa) systematycznie odnosi Kacper Burzyk, a w gimnazjum – Natalia Kaczmarczyk.

W tym semestrze stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymują:

W SZKOLE PODSTAWOWEJ - Kasandra Ulman, Anna Grabolus, Barbara Kowol, Nikola Cziudaj;

W GIMNAZJUM - Jolanta Kompała, Aleksandra Kluba, Robert Gołek, Paweł Matusek, Marcin Ganzera, Michalina Baron, Martyna Gworys.

 Jednak nie samą nauką żyli nasi uczniowie. Chętnie brali udział w wielu imprezach szkolnych, tj.: DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI, DZIEŃ PATRONKI, JASEŁKA, WIGILIE KLASOWE, MIKOŁAJKI, KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, DZIEŃ BABCI I DZIADKA czy KONKURS KOLĘD, który odbył się 27 stycznia, gdzie swoje umiejętności wokalno – instrumentalne zaprezentowali nasi wychowankowie.

Żegnając się na czas przerwy zimowej, przypominamy wszystkim miłym podopiecznym o zachowaniu ZASAD BEZPIECZEŃSTWA na drodze. Mamy nadzieję, że będą pamiętać o cennych uwagach przekazanych im przez przedstawicieli POLICJI, którzy odwiedzili naszą szkołę przed feriami.                                 

                                                                                               Klaudia Matusek

 

 

 

              SUKCESY UCZNIÓW – GRUDZIEŃ 2011r.

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

-klasa

Nauczyciel

przygotowujący

Nazwa konkursu

 

Zdobyte miejsce

1.

Olga Dubiel – kl. II (szkoła podstawowa)

mgr Dominika Wit

Powiatowy Konkurs Artystyczny – „Jesień w lesie”

III miejsce

2.

Emilia Zalas – kl. II

(szkoła podstawowa)

mgr Dominika Wit

Powiatowy Konkurs Artystyczny – „Jesień w lesie”

wyróżnienie

4.

Krzysztof Kiser – kl. III a (gimnazjum)

mgr Dorota Sawicka

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego „Test Oxford Plus”

laureat

5.

Vanessa Schwert – kl. II a (gimnazjum)

mgr Urszula Świtała

Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego Deutschfreund

I miejsce w województwie i II w kraju

6.

Katarzyna Kopyto – kl. II b (gimnazjum)

Jw.

Jw.

V miejsce w województwie

7.

Sabina Pawełczyk – kl. I a (gimnazjum)

Jw.

Jw.

VII miejsce w województwie

8.

Paulina Porada kl. III a (gimnazjum)

Jw.

Jw.

VIII miejsce w województwie

 

 

              SUKCESY UCZNIÓW – PAŹDZIERNIK, LISTOPAD 2011r.

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

-klasa

Nauczyciel

przygotowujący

Nazwa konkursu

 

Zdobyte miejsce

1.

Julia Garus kl.V

mgr Anna Droździok

Regionalny Konkurs Poezji Religijnej Jana Pawła II

III m.

2.

Martyna Gworys kl.III B

mgr Klaudia Matusek

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – etap szkolny

I m. i awans do etapu rejonowego

3.

Patrycja Pluta kl. III B

mgr Klaudia Matusek

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – etap szkolny

II m. i awans do etapu rejonowego

4.

Vanessa Schwert kl. II A

mgr Urszula Świtała

mgr Małgorzata Pluta

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego – etap szkolny

  awans do etapu rejonowego

5.

Katarzyna Kopyto kl. II B

  Jw.

         Jw.

 awans do etapu rejonowego

6.

Paweł Matusek kl. II A

  Jw.

         Jw.

 awans do etapu rejonowego

7.

Marcin Ganzera kl. II B

   Jw.

         Jw.

 awans do etapu rejonowego

8.

Sebastian Jaworek kl. II B

   Jw.

         Jw.

 awans do etapu rejonowego

9.

Paulina Porada kl. III A

   Jw.

         Jw.

 awans do etapu rejonowego

10.

Patrycja Pluta kl. IIIB

   Jw.

         Jw.

 awans do etapu rejonowego

11.

Amadeusz Dziwis kl. I A

  Jw.

          Jw.

 awans do etapu rejonowego

12.

Armin Bonk kl. I B

  Jw.

           Jw.

awans do etapu rejonowego

13.

Sabina Pawełczyk kl. I A

  Jw.

           Jw.

 awans do etapu rejonowego

14

Marcin Ganzera kl.II B

mgr Anna Maruszczyk

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

awans do etapu rejonowego

15.

Paweł Matusek kl. II A

mgr Anna Maruszczyk

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

awans do etapu rejonowego

16.

Paweł Matusek kl. II A

mgr Agnieszka Menderak

Wojewódzki Konkurs  Przedmiotowy z Chemii

awans do etapu rejonowego

17.

Michalina Baron kl. III A

mgr Krzysztof Ciach

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

awans do etapu rejonowego

18.

Michalina Baron kl. III A

mgr Dorota Sawicka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

awans do etapu rejonowego

19.

Krzysztof Kiser kl. III A

mgr Dorota Sawicka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

awans do etapu rejonowego

20.

Robert Gołek kl. II A

mgr Dorota Sawicka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Fizyki

awans do etapu rejonowego